Silniční časovka jednotlivců

Propozice akce
9. závod seriálu Cykloman 2005
Datum a místo akce:
1.10.2005
Linhartice - restaurace u fotbalového stadionu
Pořadatel:
Leopold König, tel. 603 487 066
Prezentace:
v den závodu v místě konání 12.30 - 13.30 hodin
Start:
13.00 hodin - mládež
14.00 hodin - dospělí
řazení na startu dle losu
startovní interval 1 minuta
Kategorie:
M1 - muži do 40 let (rok narození 1966 a mladší)
M2 - muži nad 40 let (rok narození 1965 až 1956)
M3 - muži nad 50 let (rok narození 1955 a starší)
Ž  - ženy (bez rozdílu věku)
Kategorie mládeže a trať bude upřesněna na místě
Trať:
start restaurace v Linharticích směr Rozstání - Městečko Trnávka - Lazy - Chornice obrátka u areálu Ergo a zpět
délka 22 km
Ostatní:
Ochranná přilba nasazená po celou dobu závodu.
Jízda "v háku" zakázána - následuje automaticky diskvalifikace.
Všichni účastníci se závodu zúčastňují na vlastní nebezpečí, jsou povinni dodržovat ustanovení zákona č.361/2000 Sb., a uposlechnout pokynů pořadatelů, policie a rozhodčích.Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené.
Pořadatel si vyhrazuje právo nutných technických změn proti ustanovení tohoto rozpisu z důvodu nepředvídaných okolností.

Komentáře

Jiří Prudil 20.09.2005, 08:30

Malý dotázek k silniční časovce, je uvažováno, jak se bude řešit přejezd opravovaného mostu před přejezdem - světelné signály?Pokud tam tedy ještě v den závodu budou.
Díky za odpo.J.P.

Norbert Budig 21.09.2005, 10:49

Trať vymyšlená dobře,dobrý povrch,malý provoz,jediná křižovatka(nájezd na hlavní do prava,přehledné odbočení z hlavní v levo,Hospoda na startu i vcíli, super. Nepojede vlak?
Není uvedeno startovné,jestli jsem dobře pochopil
jedeme zadarmo - to bude účast ! Ale asi ani nic
nedostanem?
Jízda v háku zakázána - souhlasím,každý by měl toto
pravidlo férově dodržovat,V háku se dá dosáhnout opravdu mnohem lepšího času a vůči ostatním je to nefér.
Čau Béďa

Víťa N. 21.09.2005, 11:15

Tak konečně známe trať,ale jsem dost v rozpacích. Hospoda na startu i v cíli je dobrá věc, ale ta jízda po hlavní do Chornic a zpět už tak skvělá není. Je tam dost provoz a navíc se tam jezdí až moc rychle, je to dost nebezpečné a navíc odbočka přes hlavní a přejezd kolejí. Nebyla by lepší nakonec ta stará trasa časovky? A co takhle směr na Vranovou, je tam větší klid a pohodová trasa a start by se dal udělat od hospody v Trnávce...

Michal H. 27.09.2005, 07:50

Nepatřím k záchvatům, kterým by to kdo ví, jak jelo. Ale myslím, že trať je zvolená dobře. Hlavně pěkný povrch. A křižovatky s provozem jsou všude. Jenom asi tisková chyba, otáčka bude u areálu Ergo, hned na začátku Chornic?

Partyš Miloslav 02.10.2005, 09:55

Tak jak to má být.Moje první věta vystihuje celou atmosféru včerejší časovky.Děkuji panu Königovi,že vyhověl mým požadavkům a za pořádání závodu.Myslím si,že by to tak mělo být.Děkuji těm,kteři stáli při trati a povzbuzovali_SUPR.Děkuji i "sobě",protože jsem se účastnil a poznal nové "bezvacyklolidi".Smekám paruku před obětavým týmem "rumžen"-CHA,CHA.
NORBERTE /doufám,že si stránky čteš/,mám několik nápadů na oživení soutěže/až osobně/.
Nakonec přeji TŘEBOVÁKŮM hodně energie do podobných akcí.DOBRÝM LIDEM ZDAR!!!! LUBO ORI a ty trénuj,abys toho svýho matikáře zašlapal!!!!!

Kamil Sopoušek 03.10.2005, 14:33

Takle by to být nemělo.
Pane Partyš ,při opravě defektu jsem Vás viděl, jak jste se drze držel doprovodného vozu při zpáteční jízdě do trnavského kopce. Bylo to fér ?
Rakváč Kamil

Josef Šustr 04.10.2005, 12:11

Tak se nám pan matikář přepočítal, když myslel, že se nepřijde na to, když podvádí. Jsem zvědav na ty jeho nápady na oživení soutěže, nebude to snad závod za motorovým tahačem? Co vy ostatní, vám to nevadí?
Pepa Šustr

Norbert Budig 04.10.2005, 13:32

Tak by to být nemělo. Měl by se vyjádřit pan Partyš.
Když se to i stalo, měl by se omluvit ,jeho výsledek anulovat a on by mohl dovést omluvenku do čaje na závod do vrchu a může nám to ukázat v dalších závodech.
Mě se závod moc líbil,dobře organizován,dost náročná trať, počasí super ,neviděl jsem nikoho jet v háku ,ani já se nezahákl,podařilo se mi porazit Luďu,Miriho,Oriho a jiné.
Dobrý nápad byl s průběžnými výsledky na kolíčcích.
Dostal jsem orginální diplom,který si dám určitě zarámovat-děkuji.
Čau na sjezdovce Béďa

Partyš Miloslav 04.10.2005, 21:34

Pane rakváči KAMILE.AD 1/ Nevím proč jste se mě na tuto situaci nezeptal v cíli,jestli si vzpomínáte,tak jsem s Vámi hovořil /všiml jsem si jak opravujete defekt/mohl jste okamžitě podat protest-nerozumím-O CO ŠLO-nešel mně přehodit pastorek na vyšší/ už se mně to jednou stalo na LANŠKROUNSKÉM ROZDÝCHÁNÍ
-vÍm jak tomu trochu pomoci/někdy to jde někdy ne/
"mladí mně dělali" filmový šot/takže skoušeli pomoci.
ad2/Omlouvat se je blbost.Mám lepší návrh-jelikož se to nelíbí více lidem-respektuji diskvalifikací-další ucho mně nenaroste.Navrhněte p.KAMILE termín-buď pojedeme spolu-NAKREV,nebo vy v autě a budete měřit čas o kolik jsem si "Záměrně polepšil".Jestliže nepřijmete hozenou rukavici - TAK BOHUŽEL TŘEBOVÁCI SBOHEM.Samozřejmě,že mě toto víceméně nedorozumění mrzí.KAŽDOPÁDNĚ DO "VYŘEŠENÍ/jak jsem navrhoval/ VÁS PROSÍM O DISKVALIFIKACI/nechci se pohybovat v pozici chcípáka!!!OŽIVENÍ -družstva Svitav,která by se s podobnými Třebovskými při závodě poměřovala.Přesto DOBRÝM LIDEM ZDAR.Mám tuch,že jsem ve Třebové skončil_ZDAR!!!Pane Šustr_proč ta Agrese?!

Hrbatová Jana 05.10.2005, 09:52

Dobrý den páni sportovci,
kampak směřuje tato diskuse???
za1) protest mohl pan Sopoušek podat ihned po závodě, a to neudělal tak nevím proč se to řeší teď a takovým způsobem!! Snad proto aby se nemohla druhá strana bránit? za 2) pane Partyš v cyklomenu je dalších 80 závodníků proč kvůli jednomu odsuzovat všechny a hned končit? Líbily se vám závody? Líbily. Tak doufám, že při výjezdu do vrchu se opět uvidíme na startovní pásce.
Měli bychom snad závodit pro radost a ne se mezi sebou bezdůvodně napadat.
Jana H.

Víťa Němčík 05.10.2005, 10:30

Koukám, že se nám tu rozrostla dosti bohatá diskuse, tak se taky přidám.
1.Myslím, že závod jako takový byl velmi povedený, moje obavy o bezpečnost na trase se ukázaly jako liché a trasu považuji za velmi dobrou na to, aby každý ukázal co v něm je.Já osobně jsem žádnou špatnost nezaregistroval.Takže můžu jen pochválit.Jedinou výtku bych měl k nájezdu na hlavní v Linharticích.Myslím si, že mohla být zajištěná tak jak obrátka v Chornicích. Necítil jsem se zrovna dobře, když jsem na zpáteční cestě odbočoval do Linhartic a zezadu mě předjíždělo auto. Jinak můžu jen chválit.
2.A co se týče problému s jízdou v háku pana Partyše, tak si myslím, že emoce a ješitnost by se měla hodit stranou a vzít to pragmaticky.Pravidla platí pro každého a další závody jsou tu proto, aby každý ukázal co v něm je, pokud má zájem. Další kecy jsou okolo toho zcela bezpředmětné...
Takže zdar pod kopcem příští týden a proti té omluvence do čaje nic nemám, protože loni byla docela pěkná kosa...
Víťa

Víťa Němčík 05.10.2005, 13:18

PS: A pokud bychom to měli vzít pěkně z gruntu, tak bych rád slyšel názor na jízdu v háku i od slečny Mizerové a jejího vodiče pana Mazala...bohužel to není jen z mé hlavy
Víťa

Miloslav Partyš 05.10.2005, 13:55

ZDRAVÝ ROZUM VÍTĚZÍ_zaplť pánbůh./před chvílí jsem odesílal mail,neobjevil se _když tak se budu opakovat.V Borotíně pálí dobrou slivovici.TĚM 80 lidičkám přeju hodně dlouhé BABÍ LÉTO.Petru ŠTÉPAŘOVI k 40 hodně zdraví,hodnou ženu,hodně peněz a moc cyklistické radosti
P.S.Doufám,že to ORI oslavil jak sliboval!!

Dušan Dvořák 07.10.2005, 15:49

Chybí mi oficiální stanovisko pořadatelů k problému cizí pomoci při časovce jednotlivců.
Děkuji.

Roman Pelz 09.10.2005, 19:03

Jak dlouho se ještě bude čekat na diskvalifikaci minimálně pana Partyše a přepočítání výsledků????Od čeho jsou pořadatelé?Jen aby si někdo z Vás nemyslel, že trocha alkoholu do čaje a je to zažehlené.....tak to tedy ne!
P.S. Myslím, že od p. Partyše je to trapná výmluva, kvůli pastorku se nechat táhnout autem do kopce!!!

Karel Žebřina 09.10.2005, 22:46

Naprosto souhlasím...chlast..a vše je v pořádku..to ne..Roberte,co tě trápí,že dáváš takové návrhy.Co se týče partyše,už ho nechte,nebo prodá kolo,jestli je ještě má.Sám navrhl diskvalifikaci,tak to udělejte a hotovo.ALE-dovedu si představit,jak vám "dochází" a najednou něco nefunguje/vím,že u lepších řad osazení tyto problémy mohou být-..TAKŽE JASNÁ PRAVIDLA.Např.JAKÁKOLIV CIZÍ POMOC-konec,NA přehledných úsecích kontroly,atd./1 zub na pastorku jsou 3 na tácu,takže Partyšu,radějc měl skončit a kochat se luhy a háji , skotačit s divačkami u silnice nedej bože jít sbírat houby. .NAKONEC_PANE PELZI/určitě jste poloabstinent/,tak Vám navrhuji, půlku vodky_bude vám skvěle a nebudete muset přemýšlet o pičovinách a potom půlku acidofilního mléka_ TO VÁM bude zase moc dobře až za nějaký čas -JAK JSTE PROČIŠTĚN.VAŠE blbý kecy spíše odrazují pořadatele a ostatní než ten sračkami tahaný partyš.Může být i kefír. Vždyť jde o legraci.

Leopold König 10.10.2005, 08:46

Oficiální stanovisko

Závod-časovka jednotlivců-byl avizován podle pravidel silniční cyklistiky mimo jiné jízda v háku zakázaná,možnost doprovodu vozidla a jeho pomoci na trati v případě technické závady čehož pan Partyš využil.
V průběhu závodu byly zveřejňovány průběžné výsledky a po závodech byl dán čas na protesty,čehož nikdo nevyužil,tzn. že výsledky jsou POTVRZENÉ.

Důrazně vyzývám Kamila Sopouška,aby v případě protestu
využil svého práva po zveřejnění výsledků tzn.před vyhlášením výsledků a ne dva dny po závodech,jak učinil a rozpoutal tuto nesmyslnou debatu.Pokud si pamatuji,tak protestuje skoro v každém závodě.
Na ostatní stupidní výlevy nemá cenu reagovat,byla by to ztráta času.

Roman Pelz 10.10.2005, 10:07

Díky za stanovisko pořadatelů.Jen tiše a STUPIDNĚ zírám!
Možnost doprovodu vozidla a jeho pomoci na trati tím, že se ho závodník chytí a nechá se vytáhnout do kopce...vážený pane Königu, myslím, že nejen mou osobu jste překvapil, svým názorem.FAIR PLAY/fér pléj/rovná se:
SLUŠNÁ ČESTNÁ HRA PODLE PRAVIDEL, také ČESTNÉ JEDNÁNÍ.
Na tomto rozhodně nic nemění fakt, že nebyl oficiálně a včas podán protest.

XXXXX 10.10.2005, 10:42

Pana Koniga nechte napokoji.Vzhledem k Vašim sportovním výsledkům a MEDIÁLNÍ známosti jste VY chodící STUPIDITA a nejlepší bude,když zalezete do BAŽIN/jak ten známý_JÓŽIN.LIDÉ BDĚTE!!!!!!!!!!!!!!!!

Norbert Budig 10.10.2005, 12:05

Stanovisko pořadatelů je jednoznačné a podle mne správné.Nemůžou se měnit výsledky jen proto , že někdo něco viděl. Nedá se vše uhlídat a záleží na nás jestli chceme jezdit férově a pro radost.
Na obranu Kamila,myslím, že žádný protest nedával, jen se důrazně pana Partyše zeptal jestli jel fér.
Příště bych si rád přečetl nějaký veselý pozitivní příspěvek.
Čau na sjezdovce s dobrou náladou. Béďa

Koschatová Lenka 19.10.2005, 00:47

Tak se mi zdá, že jsme všichni zapomněli na to, proč celý cykloman vznikl a jaká to byla sranda:-(
Napsat nový příspěvek

Jméno: *

E-mail:

Text příspěvku: *
* - povinný údaj
Pozn.: Pokud budete přihlášeni ke svému účtu a napíšete příspěvek, budete mít možnost si jej později opravit.