Bohemian Adventures CHallenge

Propozice akce
3. závod Cykloman 2007
Druh akce:
Cykloturistická akce na horských či trekingových kolech s prvky navigace podle turistické mapy. Závod je určen pro dvojice - mužské, dámské i smíšené - pro aktivní bikery nebo pro příležitostné hobíky - tempo i trasu si určujete Vy. Morálním vítězem se stává každý, kdo překoná vlastní lenost a dorazí úspěšně do cíle.
Datum:
2.6.2007
Pořadatel:
Vladimír Dokoupil, tel. 724 927 157
Vlaďka Machačová
Prostor závodu:
Centrum závodu je fotbalový stadión SKP Slovan Moravská Třebová. Celý závod se pak odehrává v okolí Moravské Třebové. Je možné jezdit po všech veřejných komunikacích a zpevněných lesních cestách, nikoliv lesem, pastvinou a volnou přírodou. Děkujeme za dodržení tohoto základního pravidla. Závod se koná za plného silničního provozu a je nutné dodržovat jeho pravidla.
Doporučené vybavení:
Horské nebo trekingové kolo, náhradní díly a duše, busola, mapník (běžný možno zakoupit v cykloprodejnách), povinná helma. Závodníci jsou sami odpovědni za své občerstvení v průběhu závodu. Mapu obdrží účastníci od pořadatele při prezentaci (turistická mapa SHOCART 1:50.000 - jedna pro dvojici).
Ukončení závodu:
Závod bude ukončen slavnostním vyhlášením vítězů maximálně dvě hodiny po dojezdu poslední dvojice (to je asi mezi 18. - 19. hodinou).
Kategorie:
Závod probíhá v týmech, které tvoří předem domluvené dvojice (jednotlivci bez spolujezdců mohou tým sestavit na místě). Jede se pouze v jedné kategorii (Masters) s handicapem (bodový koeficient - mužský tým: 1.00, smíšený tým: 1.15, dámský tým: 1.30, věk nad 50 let: 1.05 a tandem: 1.10, mládež do 15 let = žena; výsledný koeficient je součtem dílčích koeficientů). Časový limit závodu je 4 hodiny.
Pomocí koeficientů bude určeno celkové pořadí dvojic (i jednotlivců pro určení pořadí do Cyklomanu)
Masters (M1) - muži do 40 let (rok narození 1987 až 1968)
Oldies (M2) - muži nad 40 let (rok narození 1967 až 1958)
Rakváči (M3) - muži nad 50 let (rok narození 1957 až 1948)
Urnáči (M4) - muži nad 60 let (rok narození 1947 a starší)
Ženy (Z1) - ženy do 40 let (rok narození 1968 a mladší)
Dámy (Z2) - ženy nad 40 let (rok narození 1967 a starší)
Junioři (J) - muži do 20 let (rok narození 1988 a mladší)
Průběh akce:
10.00 - 11.15 - prezentace + mapy (do 10.30 bude držena rezervace přihlášených přes NET, potom podle pořadí příchozích do naplnění počtu 60 dvojic)
11.15 - 11.30 - rozprava
11.30 - 12.00 - losování startovních čísel
12.00 - 13.00 - start
16.00 - 17.00 - dojezd do cíle
17.00 - 19.00 - zpracování výsledků (možnost navštívit stolně tenisovou exhibici v herně - ještě bude upřesněno)
19.00 - nejpozději - vyhlášení výsledků (možno i dříve, jak to bude možné)
Přihlášky na akci:
přihlásit se lze předem u kontaktní osoby nebo při prezentaci u pořadatelů závodu, případně přes web (v tomto případě prosím vyplňte do poznámky jméno partnera nebo "hledám partnera")
kontakt: Vladimír Dokoupil, tel. 724 927 157
Počet účastníků je přísně limitován - akce se zúčastní prvních 60 přihlášených týmů.
Startovné:
200, - Kč za tým (1 x mapa, 2 x menu, 2 x pivo, 2x tatranka)
Prohlášení:
Svým podpisem potvrzuji:
 • že mi není známa žádná překážka v mém zdravotním stavu, která by bránila mé účasti v závodu
 • že jsem se seznámil s pravidly a bezpečnostními předpisy závodu a zavazuji se je dodržovat
 • že beru veškerou zodpovědnost na svoji osobu za škodu způsobenou na zdraví a věcech mně, pořadateli nebo třetím osobám před, během a po závodu až do jeho oficiálního ukončení
Pravidla a podmínky:
Detailní pokyny k závodu ke stažení.
 1. Každý závodí zcela dobrovolně a je povinen podepsat prohlášení.
 2. Každý tým při prezentaci k závodu obdrží turistickou mapu, startovní průkaz a seznam všech kontrol. Účastníci si podle zadaných souřadnic na mapu vyznačí kontroly. Psací potřeby si zajistí každý sám.
 3. V okamžiku startu pořadatel vyhlásí bodové hodnoty kontrolních bodů, každý má různou hodnotu. Záleží na týmu, jakou strategii postupu zvolí, aby v daném časovém limitu získal co největší počet bodů.
 4. Startuje se po 5 týmech v pravidelných vlnách s intervaly po 5 minutách - do startovní zóny je proto nutné dostavit se s časovou rezervou tak, aby tým byl včas připraven na svůj startovní čas (vyznačen na startovním průkazu). Jestliže se tým dostaví později, přijde o své minuty bez náhrady.
 5. Průjezd kontrolami si závodníci značí do startovního průkazu. Závodníci v týmu jedou společně a musí být v průběhu závodu stále ve vzdálenosti "na doslech". Motem závodu je heslo "Ve dvou se to lépe táhne."
 6. Časový limit je pevně stanovený (4 hodiny) a každá minuta navíc je penalizována mínus 2 body za každou započatou minutu + progresivní penalizace podle následující tabulky.
  Progresivní penalizace:
  • 0 - 9 min: -0 bodů
  • 10 - 19 min: -20 bodů
  • 20 - 29 min: -40 bodů
  • 30 - 39 min: -60 bodů
  • 40 - 49 min: -80 bodů
  • 50 - 59 min: -100 bodů
  • nad 60 min: diskvalifikace
 7. Cizí pomoc na trati je vyloučena. Závodníkům využívajícím cizí pomoc (stopování) hrozí diskvalifikace.
 8. Pořadatelé prosí závodníky o respektování zásad chování v přírodě - neodhazování papírů a obalů atd.

Komentáře

Tomáš Sedláček 23.05.2007, 00:29

Ahoj cyklisti,
pokud se budete přihlašovat přes web k orientačnímu závodu, tak prosím do poznámky dopište jméno svého parťáka a pokud budete stoprocentně vědět, tak i ročník narození. Pokud nebudete mít partnera, tak prosím zadejte do poznámky "hledám partnera".
Pokud budete chtít něco ve své přihlášce dodatečně změnit, tak mi prosím zašlete email.
Díky a na BACHu na viděnou

Jarda 25.05.2007, 10:58

[To Tomáš Sedláček]
Ahoj, možná by nebylo naškodu tento návod napsat i do formuláře Přihláška na akci nebo do formuláře přidat pole Partner. Až po zadání přihlášky jsem se šel podívat do „Komentáře k akci“ a našel jsem zde návod.
díky
Jarda

Tomáš Sedláček 25.05.2007, 22:03

[Jarda] Díky za radu a za nakopnutí. Proč to neudělat jednoduše, když to jde :-) Nechtělo se mi do toho pouštět, protože používám jeden formulář pro všechny závody a BACH je atypický tím, že se jedná o závod dvojic. Ale tou poznámkou jsem si to komplikoval daleko víc než doplněním a skrýváním jednoho pole.

Norbert 04.06.2007, 12:15

Děkujem za pěkný závod. Vše bylo perfektně zorganizováno.Jen pořadatelúm nevyšel časový harmonogram se sprchováním - to byl mazec, neměli jsme na sobě nit suchou a jeli jsme lesem v potokách vody a bláta.Přiznávám ,že jsem chtěl závod vzdát,ale Lucka je bojovník.
Blahopřeji čerstvému padesátníkovy k neuvěřitelnému výkonu ,který s Maruškou předvedli.
Blahopřeji, také ostatním vítězům kategorii, kteří zůstali trochu zapomenuti,za úspěchem Mečouna.
Celkové vysledky se pěkně zamotali a tak trénujte, ať v dalšich závodech překvapíte (třeba sami sebe)
Čau na Oricapu - kudy se pojede ?
Béda

Vladimír Dokoupil 06.06.2007, 09:43

Všechny zdravím a blahopřeji k výkonům v závodě, do kterého možná bylo horší odstartovat než ho dojet. Ale i dojet ho bylo asi náročné s ohledem na stav silnic a cest. Díky tomu nebylo o pády nouze. Všem zraněným přeji rychlé uzdravení a návrat do cyklistického pelotonu.
Na závěr mého krátkého příspěvku bych chtěl poděkovat závodníkům za účast, všem spolupořadatelům za zajištění hladkého průběhu závodů a pracovníkům „výpočetního střediska“ za zpracování výsledků a jejich prezentaci na stránkách.
Na Ori cupu ahoj a konečně snad již v pelotonu.
Napsat nový příspěvek

Jméno: *

E-mail:

Text příspěvku: *
* - povinný údaj
Pozn.: Pokud budete přihlášeni ke svému účtu a napíšete příspěvek, budete mít možnost si jej později opravit.