Powerman Kunčina

Propozice akce
7. závod seriálu CYKLOMAN - 2010
Druh akce:
Powerman (duatlon - závod skládající se z crosscountry závodu na horských kolech a terénního běhu)
Z důvodu rekonstrukce fotbalového hřiště byli nuceni organizátoři Kunčinského MTB duatlonu sáhnout ke změnám. A když změny, tak pořádně.
Centrum závodu se bude nacházet u Kulturního domu v Kunčině. Jinak jde též o hospodu U kostela nebo U Romany pro ty, kteří by se museli ptát na cestu. Výrazným orientačním bodem je kostel. Depo bude vybudováno na travnaté ploše vedle a za hospodou.Zásadně se mění také pořadí disciplín. Letos tedy 1. MTB kolo (20 km) - terénní běh (2,2 km) - 2. MTB kolo.
Datum a místo akce:
14.8.2010
Kulturní dům v Kunčině
Prezentace:
12:00 - 13:00 v místě startu
Pořadatelé:
Leoš Honzírek, tel. 737 751 053
Roman Richter, tel. 603 893 481
Startovné:
150,- Kč, (v ceně obrovská domácí klobása a pivo), občerstvení na trati pouze vlastní
Zmenšenina celkové mapy závoduCelková mapa závodu
Pro zvětšení klikněte
Kategorie:
Masters (M1) - muži do 40 let (rok narození 1990 až 1971)
Oldies (M2) - muži nad 40 let (rok narození 1970 až 1961)
Rakváči (M3) - muži nad 50 let (rok narození 1960 až 1951)
Urnáči (M4) - muži nad 60 let (rok narození 1950 a starší)
Ženy (Z1) - ženy do 40 let (rok narození 1971 a mladší)
Dámy (Z2) - ženy nad 40 let (rok narození 1970 a starší)
Junioři (J) - muži do 20 let (rok narození 1991 a mladší)
Juniorky (ŽJ) - ženy do 20 let (rok narození 1991 a mladší)
Start:
ve 13.30 hodin
Pořadí disciplín:
kolo - běh - kolo
Výřez mapy běhuPro zvětšení klikněte
Délky tratě:
horské kolo - 22 km
běh – 2,2 km
horské kolo - 7 km
Časový program :
12.00 - 13.00 - prezentace
13.20rozprava
13.30- start
cca 1 hod. po dojezdu posledního závodníkavyhlášení výsledků a tombola
Výřez mapy druhého kolaPro zvětšení klikněte
Popis tratě:
Start závodu před kostelem, sjezd směrem k Mladějovu a následně loňská trasa kola (tj. bez prudkého sjezdu od zatáčky, který byl zařazen pouze před 3 roky). Pro ty, kdo Kunčinský duatlon ještě nejeli - Mladějov, kolem kostela na silnici, stoupání k hájovně, výjezd kolem Mladějovského hradiska na zpevněnou lesní cestu. Po ní až k hájovně nad Novou Vsí. Po silnici do druhé prudké zatáčky, zde sjezd do terénu na vrstevnici. Po ní až na zpevněnou cestu nad Mladějov. Následně sjezd k rybníčku pod hájovnou a stejnou cestou zpět ke kunčinskému kostelu. Zde povinné sesednutí z kola ještě před silnicí a do depa. Následně běh dolů Kunčinou po tzv. Malé straně čili po komunikaci souběžné s hlavní silnicí. Odbočka doprava do kopce leží na úrovni parčíku u hospody U Fryčů a vede podél oplocení JZD. Na konci oplocení JZD vpravo, tzn., že obíháme celý areál JZD. Na závěr seběh opět ke Kulturáku. Zde nasedáme na kolo a jedeme po hlavní silnici až na začátek Kunčiny. Na poslední možné odbočce vlevo odbočujeme k osamocenému statku, přes koleje a polní cestou jedeme nazpět až k odbočce na tzv. Janíčkovu cestu. (Pro ty, kteří se účastnili někdy v minulosti, jde o cestu, kterou jsme dříve absolvovali část běžeckého úseku trati). Touto cestou zpět až na štěrkovou cestu Kunčina - Mladějov, po ní závěrečný kousek pod kostel, doprava a posledních 100 m ke kostelu, kde bude cíl.
Trať bude vyznačena až těsně před závodem (asi ve čtvrtek), abychom zamezili zničení značek, případně jejímu úmyslnému přeznačení.
Další novinkou je, že se letos i v Kunčině uskuteční závod Cyklománka
Časový program Cyklománka:
Zahájení prezence: 11,30
Zahájení závodu: 12,00
Kategorie - dle Cyklománka (věk 3 – 15 let)
Poznámka:
každý závodník musí mít bezpodmínečně cyklopřilbu a celý závod absolvuje na vlastní nebezpečí

Komentáře

Roman S. 10.08.2010, 10:09

Ahoj vsichni! Včera jsem projel a „prošel“ první trasu z Pepou J. ml. a zjistil, že od druhé prudké zatáčky směr Mladějov jsou přes cestu popadané stromy. Absolutně neprůjezdné!!! Proto se chci zeptat organizátorů, jestli budou odstraněny, či ne? Díky Roman S. a Pepa J. ml.

Leoš 10.08.2010, 14:35

Odpověď Romanovi a ostatním.Buďto tu cestu špičkově uklidíme od všech stromů nebo závod pošleme o jednu cestu výšše-cca 80 metrů nad prudkou doleva.Prostě se odbočí o cca 80 metrů dříve do lesa.Když změna tak skoro ve všem,né.

Štěpán 10.08.2010, 22:32

Ahoj! Chtěl jsem se zeptat jak dlouhá bude trasu Cyklománku v jednotlivých kategoriích? Děkuji za odpověď.

Roman 11.08.2010, 11:15

Ahoj všichni. Počasí (hlavně listopadová sněhová kalamita) nám trošku zkomplikovalo trasu. Abychom odstranili všechny popadané stromy, museli bychom snad mít povolení k těžbě. Vyřešíme to tedy tak, jak naznačil Leoš v předchozím příspěvku. Do terénu se odbočí nad prudkou zatáčkou (cca 50–100 m, poslední levá odbočka). Pojede se trošku do kopce podél Novoveské skály a hledačů pokladu. Je to trasa téměř paralelní s původní, jen o patro výš. O trošku výš se tedy napojíme na štěrkovou cestu z Novoveské hájovny do Mladějova, kterou znají účastníci Bredy maratonu 80 km, ale v protisměru. Teoreticky nás mohou potkat ještě překvapení:

  1. v podobě silných dešťů v pátek jak vyhrožuje ČHMÚ
  2. v podobě sklizně a následné podmítky pole, kde se má odehrát běžecká část trati. To bychom řešili operativní změnou trasy až v sobotu.

Značení trati proběhne dnes (ve středu).


Pro Štěpána – máme vymyšleno několik variant tratí pro Cyklománka. Dnes je budeme konzultovat na místě s Janou H. Délka pro nejstarší bude max. 2,5 km na kole + adekvátně běhu. Pro menší a malé děti přiměřeně méně, takže pro stálé účastníky Cyklománka to bude v pohodě.

Roman 17.08.2010, 12:04

V areálu závodu byla nalezena cyklistická lahev. Je k vyzvednutí u mě. Roman
Napsat nový příspěvek

Jméno: *

E-mail:

Text příspěvku: *
* - povinný údaj
Pozn.: Pokud budete přihlášeni ke svému účtu a napíšete příspěvek, budete mít možnost si jej později opravit.