Terénní časovka

Propozice akce
2. závod seriálu CYKLOMAN - 2011
Druh akce:
Terénní časovka jednotlivců na horských kolech (crosscountry)
Patron závodu:
Josef Doležel, tel. 777 206 702
Michal Horák
Datum a místo akce:
30.4.2011
Moravská Třebová – Sušice lesní lokalita Hradisko, Dubina
Start:
14.00 hodin Cyklománek
15.00 hodin Cykloman
Prezentace:
13.00 – 14.00 hodin Cyklománek
13.00 – 14.30 hodin Cykloman
Kategorie:
Masters (M1) - muži do 40 let (rok narození 1991 až 1972)
Oldies (M2) - muži nad 40 let (rok narození 1971 až 1962)
Rakváči (M3) - muži nad 50 let (rok narození 1961 až 1952)
Urnáči (M4) - muži nad 60 let (rok narození 1951 a starší)
Ženy (Z1) - ženy do 40 let (rok narození 1991 až 1972)
Dámy (Z2) - ženy nad 40 let (rok narození 1971 až 1962)
Rakvičky (Z3) - ženy nad 50 let (rok narození 1961 a starší)
Junioři (J) - muži do 20 let (rok narození 1992 a mladší)
Juniorky (ŽJ) - ženy do 20 let (rok narození 1992 a mladší)
Trasa:
jede se jedno kolo

Cyklistická trasa 456194 - powered by Bikemap 
Startovné:
junioři a juniorky 50 Kč
ostatní 150 Kč
startovné obsahuje základní občerstvení, např. pivo, párek
Poznámka:
bez cyklistické přilby nebude závodník připuštěn na start, celý závod absolvuje na vlastní nebezpečí

Komentáře

Káča 24.04.2011, 10:17

Tak jsem do toho šla letos s nadšením, po delší pauze a umluvila jsem konečně i dceru, že příští rok koupíme nový kolo do terénu, když ji to chytne a bude jezdit…A v neděli jsme vyrazily na kolečko, pak hned v úterý nový pokus, protože jsme bloudily, to už jsme i obě padaly, takže další pokus už byl po delší pauze, ale i tak jsme to nevzdaly a vydaly jsme se znovu v sobotu, tentokrát s doprovodem, kudy ta cesta vlastně povede…Přiznám se, že i když jsem milovnice terénu, tak po roční pauze a po úrazu a když nemám ještě letos nic najeto, těžký terén. A pro dceru, která jela na crossovém kole a je naprostý nováček, dojela s takovým zděšením v očích, že už o závodech letos mluvit nebudu a budu ráda, jestli na kolo nezanevře úplně:-(
Nikdy jsem žádný závod nekomentovala, každý se mi vždycky líbíl, ale až se zase budete ptát, proč nejezdí víc lidí, jestli je to startovným nebo čím? Tak třeba zrovna tento závod není pro jiné kolo než horské a už vůbec není pro každého! Ale jinak chápu, že pro chlapy super adrenalin:-) Kdybych neměla po úraze, kdybych několikrát při tom tréninku nespadla, možná bych mluvila jinak, ale měla jsem chuť začít letos znova, ale na začátek sezony tohle? Teď je ta chuť mnohem menší a strach zase o trochu větší:-(

Béďa S. 26.04.2011, 09:57

Musím se přidat ke Katce. Sice jsem všechny nástrahy trati sjela i vyjela bez pádu a závod pojedu,myslím si,že tato trať nepřiláká mezi nás nové tváře – hlavně do kategorií žen a juniorek. Je to velmi technicky náročné. Myslela jsem si, že tyto závody jsou pořádány pro širokou veřejnost,ale s touto náročností to tak nevypadá.

Petr 26.04.2011, 12:11

Každý si vybírá závody podle své chuti. Ano, bude to těžší závod a to jsem trať vůbec neviděl, jen slyšel. Do výsledku se promítne i technika jízdy a ne jenom síla, je to změna, musím říct že pro mě i pěkná změna. Mě zase nesedí a odrazuje běh a plavání a tak tyto závody zase vynechávám já :-( .
Uvidíme, nechejme se překvapit, vždyť je to hlavně o tom že se sejdou lidi stejné záliby a nakonec o tom budou všichni rádi po boji vyprávět :-)
Ta voda co teď padá to ještě zkvalitní ;-)

Pepa D. 26.04.2011, 22:16

Ahoj bikeři a bikerky,
dnes jsem doznačil trať,tak si ji můžete vyzkoušet projet. Jen některá místa musím ještě před závodem označit šipkama na tyčích. Trať je technicky náročná a není zcela vhodná pro úplné začátečníky. A to se týká nejen sjezdů ale i výjezdů, kde je třeba umět včas a správně zařadit, udržet rovnováhu atd. Zvažuji označit jednodušší variantu trati, pro v terénu méně zkušené cyklisty. Tito by se pro tuto variantu museli rozhodnout již při plřihlášení a jejich čísla by byla označena. V celkovém pořadí by byli zařazeni až za ty co pojedou náročnější trať, tak jako v ostatních závodech na více kol.
Dejte mi prosím ale vědět aspoň někdo, kdo o tuhle jednodušší trať má zájem a přihlásí se.
PS: o víkendu má být hezky a trať bude suchá

Béda Budig 27.04.2011, 08:45

Trať je skvělá,pro lehké technické bikery.
Mě to do kopce nejede z kopce se bojím, trať pojedu sice pomalu, ale náročnou variantu.
Prolog z Křenova byl zase pro nás 90kg a více.
Cykloman je přeci závod o nejuniverzál­nějšího cyklistu.
Tak pojďme v sobotu do toho.
Béda

leoš 27.04.2011, 09:11

Otázka na Pepu-kolik změn je na trati oproti předchozímu roku-já vím jen o dvou-za přejezdem doleva kolem chaloupky a dále na horizontu taky doleva dolů přes potok,louku a železný mostek zpět do Bílé Studně.Jestli je toho více tak to napiš.

Pepa D. 27.04.2011, 09:48

Ahoj Leoši,
ano tyto dvě změny jsou nové, jiné nejsou. Trať je vyznačena, ale po včerejšku blátivá. Do soboty bude suchá. Pepa

Káča 27.04.2011, 10:31

Pojedu taky, nevzdám to, máte pravdu:-)
Ale myslela jsem, že cílem je právě nalákat i tu mládež a ostatní, že se diskutovalo o tom, proč se nezúčastňuje víc lidí…?
A já jsem dceru právě odradila na delší dobu:-(
Tak snad mě v sobotu aspoň doprovodí:-)
A já po závodech nebudu víc modrá, než jsem teď:-(

Leoš 27.04.2011, 11:11

Chci taky něco napsat.Jsem rád,že se tady začínají diskuse, ať už jsou kladné či záporné.Loni tady na webu byla dost nuda.Nejprve k prologu-trať krátká a krásná,občerstvení vynikající,po­řadatelé a rozhodčí taktéž na pohodu.Děkuji za dobrý závod.A teď k terénní-Pepa udělal dvě krásné vložky- ano to je MTB.Když máme časovku na horských kolech cca 10–11 km,tak je velmi vnodné zařadit takovéto technické ůseky.Když budu chtít, tak to pojedu z kopce více na jistotu a nic se mi nemůže stát,pokud však pojedu na hraně a někde se vyflákám,tak není na vině Pepova trať,ale moje jezdecká chyba.Vypadá to na krásnou trať a skvělý závod.A ještě pro Katku-plně chápu její článek-asi by to opravdu chtělo zvolit i lehčí trať-výběr by byl na každém z nás.Já trať chválím,ale svoji ženu nebo dceru si na ní nedokážu dost dobře představit-pro ně by byla náročná.A na závěr-Pepa jde správným směrem-okolí Dubiny to je kopec neomezených možností na stavění tratě jakékoliv náročnosti i délky.Těším se na sobotu.A ještě pro ženy i rozhodčí-po závodě hned domů-večer se budou pálit ty zlobivý-tak ať o vás nepřijdeme.

Víťa 27.04.2011, 13:25

Čau borci, taky jsem si to tak trošku projel a je fakt, že se jedná o dost členitou, technickou a místy i docela zrádnou trať, ale o tom to je. To však řešit nechci, to je Pepova záležitost. Myslím si však, jak tu i zaznělo, že by se mohla vyznačit ještě jedna trať pro ty méně zdatné, popř. pro juniory, ať se nám nevyšachují hned zkraje seriálu. Ono když se to tak vezme, tak žádná trať co vede na Hradisko není tak úplně snadná a dolů zrovna tak. Zrovna tady bych využil formulaci trasy " Pro příchozí a juniory ".

Tomáš Sedláček 27.04.2011, 14:25

Trasu jsem projížděl ještě za sucha a neměla chybu. Teď po deštích si myslím, že bude podobně náročná jako loni. Nové úseky jsou super, objíždějí nudnější široké cesty.
Zvážil bych dvě věci:

  1. dal bych delší odstupy mezi závodníky, třeba 90 nebo 120 sekund, aby rychlejší nedojížděli plno pomalejších
  2. jednodušší variantu bych nedal pro výběr jezdcům, ale zařadil bych ji natvrdo pro kategorie M4, Ž2, Ž1 a ŽJ (junioři jsou šikovní, těm bych nechal normální variantu)

Do celkového pořadí bych nic neměnil, řadil bych všechny dle času, stejně se vyhlašují kategorie zvlášť a tímto rozdělením by všichni v rámci kategorií jeli stejnou trasu.

Jakub N. 27.04.2011, 20:16

Ahoj, kolik bude startovny?:)

…Uz se moc tesim,bude to krasne zahajeni dalsi zavodni sezony:)

Michal R 27.04.2011, 22:08

Ahoj bikeři, dnes jsme trasu projížděli v pěti lidech a mezi námi byl junior i juniorka. Trať byla rozblácená, ale všichni jsme ji zvládli i přesto, že jsme si každý aspoň jednou ustlal. Pokud nebude v pátek a sobotu pršet, určitě bych byl zastáncem toho, aby se organizace zbytečně nekomplikovala a zůstala trať stejná pro všechny. Pokud si někdo na náročnější úsek netroufá, není přece ostuda z kola slézt a překonat ho pěšky. Určitě všichni v sobotu dojděte bude spoustu zážitků a po závodě o čem debatovat.

Pepa D. 28.04.2011, 08:10

Sice se zatím neozval žádný zájemce o jednodušší trať, ale v pátek ji vyznačím modrými šipkami a odpojí se od náročnější před Bílou Studní doprava nahoru na hl. cestu na vrstevnici a napojí se na sjezdu před vojenskou střelnicí. Kdo ji pojede a jak bude hodnocena bude oznámeno při prezentaci.
Startovné je 150,–, Junioři 50,–.

Štěpán Janků 28.04.2011, 14:09

Ahoj, když si tak čtu ty příspěvky zkušených bikerů…dám na ně a za sebe bych se přiklonil k lehčí variantě. Včera pršelo, teď právě prší a já bych si chtěl dnes odpoledne zajet a vyzkoušet trať, ale prší = nejedu.

Na sobotu se předpovídá stejné počasí jako na dnešek. Ikdyž bych si daleko radši zajel závod v dešti. Ten adrenalin mě přitahuje :D

Zdenek 29.04.2011, 10:00

Pepo, jako nestranný pozorovatel a účastník MTB těžkých maratonů musím konstatovat to, co čtu také v diskzi : " Pořádáte to pro veřejnost, a nebo pro sebe – zarputilé členy „. Je právě spousta MTB závodů v ČR, které nikdy léta nepřilákají širší bajkerskou veřejnost z toho důvodu, že se jedná v případě nepříznivého počasí o krkolomnou, těžší a v některých případech i nesjízdnou a nebezpečnou trať.Pak také nemůžou očekávat, že se účast bude navyšovat. Běhat a nebo šplhat se po trati s kolem na rameni, to můžeme rovnou dohledávat podniky – cyklokros. V diskuzi jsou zájemci o závod a bohužel už je limitujete tím, že postavíte lehčí variantu. Proč? Kdo je rychlý a má výkonnost jak ve sjezdech a stoupáních, vždy dosáhne lepšího času, než ten, co je hobby jezdcem a jezdí si pro radost a potěšení. Takže je úplně jedno, jaký bude časový rozdíl mezi zúčastněnými, ten vždy bude a není rozhodující na konečné pořadí, zda byl o cca tolik a tolik sekund rychlejší, než druhý apod.
Neber to jako kritiku, je to pouze můj názor na širokou diskuzi zájemců o závod. To je právě pro Vás určujícím faktorem, že se ubíráte dobrým směrem a je nutné tyto podněty dobře vnímat a rozlišovat je. Přece to není postaveno na tom, že je někdo adrenalíňák a rád jezdí v dešti aby si tzv. vice
“ užil ".
Přeji příjemný průběh závodu a dobrou organizaci.

Jana Vondr. 29.04.2011, 11:13

Ahoj všichni,
já si zkoušela trasu projet včera. Po roční pauze a netrénování to byla teda síla. Sice bylo právě po bouřce, ale myslím, že některá místa nebudou suchá ani za týden :-( Všechno jsem ani náhodou nesjela ani nevyjela, a to jsem myslela, že se v terénu nebojím. Je na každém, jak se rozhodne, já bych chtěla jet, ale beru to tak, že se tam půjdu trochu vyválet a projít se vedle kola, protože bych se ráda vrátila domů celá :-) . A jestli řešíte, jak natáhnout na závody co nejvíc lidí, tak tento asi nebude tím ideálním.

malý pošuk 29.04.2011, 18:03

Ahoj ckl. manky, mani, mánci, není mnoho času na kolo, netuším, zda pro jiné povinnosti stihnu vlastní sobotní závod, i proto jsem se postavil na start t.časovky dnes, přesně ve tři hodiny ráno.Čtete dobře.Dvě světla jsem izolačkou „odborně“ přidělal na řidítka a odstartoval už byl přes čerstvě postavené „opičárny“. Poměrně mokro, za přejezdem jsem začal plnit i bobříka odvahy.Ve sjezdu před brodem malé smykování, tak tak…, ale jinak dobrý, vše jsem vyjel,projel, kromě krátkého, prudkého výjezdu na vrstevnici.Krásná, bombastická, přesto pro mnohé náročná trať.Naprosto neskutečné zážitky, projíždět ji v noci, sám v lese,v tom tichu, volit optimální stopu, lekat se lesní zvěře, za to, že jsem ji vylekal tesně před tím já.Můj noční čas? 42.minut.Zapoměňte na to, že se podepíšu, čekal by mě za můj úlet buďto rozvod nebo bych minimálně asi dostal nářez doma od manželky. Krásnou sobotní pozávoděnou.

Pepa D. 29.04.2011, 18:19

Ahoj bikeři a bikerky.
Počasí bohužel úplně nevyšlo, mají být přeháňky a samotný závod obvzlášť, ale taková přeháňka pro vás přece nic není. Sjez k brodu je po čerstvém stahování rozbahněný, jinak je dle mého vše sjízdné, tak si to užijte. Dnes jsem to projížděl a vyznačil lehčí trať modrými šipkami. Ten, kdo bude chtít jet lehčí trať se nahlásí hned při presentaci a jeho čílo bude označeno modrou samolepkou. Na křižovatce před Bílou Studní bude stát kontrola a rozdělí vás, lehčí trať doprava nahoru, náročnějí trať doleva dolů k brodu.
Pořadatel

Ladka P. 29.04.2011, 22:40

Zdravím,
já jsem pro to,aby lehčí a těžší varianta byla rozdělena dle kategorií již při prezentaci.Nap­ř.ženy a junioři lehčí trat.Nerada bych se zrakvila na začátku sezony :-)

Horác 30.04.2011, 10:24

Lidičky už to neřešte. Není žádná sranda zorganizovat takové to závody. A kdybychom měli ještě trať přizpůsobovat počasí tak závody ani nebudou. Nikdo nikoho do ničeho nenutí. Jedu na to na co mám. Když jedu autem po mokré silnici, taky musím přizpůsobit jízdu. A pokud se někdo necítí, má možnost vynechat. Proto je deset závodů a tři se škrtají. Sportu zdar

Petr 02.05.2011, 05:44

Nakonec bylo počasí při nás a tak to byl pěkný, né zase tak těžký závod. Tam to muselo být v nohách, první půlka trasy prověřila, technika se dala zvládnout bez problému. Díky za pěkný závod.

Pepa D. 02.05.2011, 12:30

Ahoj bikeři a bikerky,
díky za účast. Počasí nám na závod vydrželo a jen to vyhlášení bylo nakonec provizorní. Ta zavřená hospoda mě dost překvapila a dá se to těžko pochopit.
S kým jsem měl možnost mluvit, tak se všem závod i trať nakonec líbily a užili si trochu toho terénu i ti, kteří v lese moc nejezdí.
Tak nezbývá než vás a další pozvat na příští závod -orienťák- který dle méno nejhezčím závodem pro širokou veřejnost z celého seriálu.

Pořadatel Pepa Doležel

Jakub N. 04.05.2011, 20:50

Ahoj,budou nejaky fotky z casovky?Diky

Lukáš 15.05.2011, 16:07

Kdypak budou fotky z terenní časovky? A také výsledky … po dvou závodech stále nic?

Tomáš 16.05.2011, 08:47

Fotky rád zveřejním, pokud mi je někdo z přítomných fotografů dodá na mou emailovou adresu po dávkách velkých cca do 10 MB.

Co se týká průběžných výsledků, tak problém je v tom, že na prvním závodě se nečekaně začala řešit otázka vzniku nové kategorie pro ženy nad 50 let. Ve čtvrtek 5. května byla tato kategorie odsouhlasena. Doplnění nové kategorie není otázkou pěti minut, ale podstatně delší doby s potřebou otestování funkčnosti. Od té doby jsem neměl volný víkend, doplním hned po BACHu.
Napsat nový příspěvek

Jméno: *

E-mail:

Text příspěvku: *
* - povinný údaj
Pozn.: Pokud budete přihlášeni ke svému účtu a napíšete příspěvek, budete mít možnost si jej později opravit.