Powerbikeman (babí léto)

Aktuální infoZávod v termínu 14.9. z bezpečnostních důvodů zrušen. Nový termín závodu je neděle 22. září.
Propozice akce8. závod seriálu CYKLOMAN - 2013 - oficiální stránky závodu
Druh akcecrosscountry závod
Patron závoduCyklonemcik.cz, web
Datum a místo akce22.9.2013, Moravská Třebová
PrezentaceRestaurace U Štiky, v neděli od 10:00 - 11:00 hod. Poté se hromadně přesuneme v 11.30 na místo startu k lesu, cestě k Peklu
Startovnéjunioři a juniorky 50 Kč
ostatní 150 Kč
na trati 1x + cíl, iontové nápoje NUTREND
Startbude u lesu, cesta k Peklu ve 12:00 hod.
Cílbude U Písku, ale slavnostní vyhlášení proběhne U Štiky v 17:00
Kategorie Masters (M1) - muži do 40 let (rok narození 1993 až 1974)
Oldies (M2) - muži nad 40 let (rok narození 1973 až 1964)
Rakváči (M3) - muži nad 50 let (rok narození 1963 až 1954)
Urnáči (M4) - muži nad 60 let (rok narození 1953 a starší)
Ženy (Z1) - ženy do 40 let (rok narození 1993 až 1974)
Dámy (Z2) - ženy nad 40 let (rok narození 1973 až 1964)
Rakvičky (Z3) - ženy nad 50 let (rok narození 1963 a starší)
Junioři (J) - muži do 20 let (rok narození 1994 a mladší)
Juniorky (ŽJ) - ženy do 20 let (rok narození 1994 a mladší)
Soutěž 3 členných družstev
Kategorie nad 100 kg čisté váhy
TrasaTrať vede převážně lesem a po zpevněných cestách. Převýšení trati je 1200 m. Startuje u sálu Na Písku, po 100 metrech u vojenské školy Žižkárna vjede do lesa směrem na Peklo, po několika stech metrech lesem odbočí doprava a vyjede na rozhlednu Pastýřka. Odtud se asi na 400 metrů napojí na červenou turistickou značku a pokračuje se k Památnému buku. Těsně před bukem se odbočí ostře doprava, stoupá přes hřeben a klesá k ukazateli červeného turistického značení. Odtud vede po červené až kolem místa značeného jako Slídový vrch. Od něj po pár stech metrech uhne z červené doleva a vede po spodní vrstevnici, z ní odbočí doprava tak, aby se projelo Ludvíkovem. Hned za Ludvíkovem zatočí doleva na polní cestu a cca po 300 metrech odbočí doprava do prudkého kopce (pro znalé pod jménem Střecha) vedoucího lesem, zhruba po 500 m vyjede z lesa, odbočí doleva a vede po louce 300 m a pak sjede na kraj Malíkova, kde prudce odbočí doleva a vede na Srnčí. Od Srnčí sjíždí po asfaltce, ale ještě před tím, než by se dojelo na hlavní silnici na Hamperku, odbočí doleva na louku a sjíždí po ní kolem hvězdárny k Žižkárně. Od Žižkárny se jede opět do lesa a projede se stejné druhé kolo. Po dojetí druhého kola k Žižkárně se opět odbočí do lesa, jakoby do třetího kola, ale na louce před Pastýřkou se pokračuje ke sjezdovce a kolem ní se sjede na silnici, po které se pokračuje 500 metrů do cíle Na Písku.
Druhý okruh je nepovinný, je možné jej vynechat a lze přes sjezdovku jet rovnou do cíle. Kdo ale pojede jenom jeden okruh, bude podle času zařazen za nejpomalejšího s ujetými dvěma okruhy.

Cyklistická trasa 699630 - powered by Bikemap 

Podrobný popis trati a mapa
Vložená soutěžpodrobnosti na oficiálních stránkách závodu
Občerstvenína trati 1x + cíl, iontové nápoje NUTREND
Předpis Závod se koná za plného silničního provozu podle pravidel cyklistiky ČSC a ustanovení tohoto rozpisu. Každý účastník se závodu účastní na vlastní nebezpečí, pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené. Pořadatel si vyhrazuje právo nutných technických změn oproti rozpisu závodu z důvodů nepředvídatelných okolností.
Poznámkabez cyklistické přilby nebude závodník připuštěn na start, celý závod absolvuje na vlastní nebezpečí
občerstvení a vyhlášení výsledků bude U Štiky
vyhlášení výsledků v cca 17.00 hodin
Cyklománek Místo prezentace, startu a cíle: parkoviště u Žižkárny
Prezentace: v 10:00 – 10:30
Start: podle kategorií od 10:45 hod
Trasa: Start je u parkoviště Žižkárny, začátek cesty do pekla. Pojede se po první most na druhou stranu potoka, kde bude vyznačena trať po louce zpět ke startu a počet kol bude stanoven při rozpravě.

Komentáře

Vašek Dopita 29.08.2013, 08:53

Jen se chci zeptat,kdy už bude trasa značená?
Díky

Jana 01.09.2013, 10:31

Ahoj všichni.
včera jsem byla trasu projet (pokud je stejná jako loni). A právě když jsem si říkala, že je všechno parádně průjezdný, tak jsem na lesní cestě na Srnčí narazila spoustu pokácených stromů. Nedalo se to ani obejít, podlézt nebo přelézt. Snad se to do té doby zlikviduje. Já jsem to otočila a brala to po vyjeté cestě po louce a lesem, pro mě teda na kašpara. Jednou jsme to jeli s bt a dostanete se na horizont (výjezd na maratonu). Pokud se na trasu vydáte, tak opatrně.
Čau.

Milan 02.09.2013, 19:37

Dětský cyklománek „Babí léto“ se jede kdy a v kolik hodin?
Díky za informaci

Jana 07.09.2013, 16:48

Tak po týdnu jsou stromy na stejném místě a zatím to nevypadá, že by se měly odklízet. Od minula jsou vrstevnice víc rozbahněný a bude asi hůř.

Martin Němčík 08.09.2013, 14:45

Zdar
Stromy se budou řešit až před závodem, teď máte alespoň všichni i nějaké běžecké vložky pro zvýšení kondice.Jinak veškeré zázemí i přihlášky a vyhlášení bude u Štiky.Každý kdo chce pomoci se závodem je vítán-bude potřeba na trati tak kolem 10ti lidí-tak předem dík-608861453.

Tomas 09.09.2013, 07:53

Ahoj, v neděli byly vrstevnice suché a stromy na cestě nejsou (zbyl jenom jeden kmen).

Martin Němčík 09.09.2013, 12:38

Stromy jsem odklidil růčo-fůčo silou medvědí, doufám že už další nepadnou

Hrbatová Jana 10.09.2013, 10:43

Cyklománek bude probíhat stejně jako v loni… prezentace u vojenské školy, cesta do Pekla od 10:00 – 10:30 start podle kategorií 10:45 těším se na vás v sobotu :)

Tomas 11.09.2013, 00:00

Co nedal medvěd, zvládli čtyři mravenečci a odstranili poslední stromy z cesty jako třísky. Nic už nám tedy nebrání letět jako Leošek na Vueltě. Ahoj v sobotu na Angliru :-)

ViN 11.09.2013, 09:22

Trať na Babí léto je již z větší části označená a můžete trénovat. Připomínky ke značení můžete psát sem nebo na martincyklo@tiscali.cz. Trať je převážně suchá a tvrdá, stromy jsou mimo trať, pouze v jednom místě se podjíždí kmeny přes cestu, do 180cm je to s ohnutím hlavy, zbytek se ohne celý…
A ještě jednou díky všem co mi pomáhali se značením trati na Babí léto.

Bart 13.09.2013, 08:11

Trať pěkná, ale možná by to chtělo zajistit mytí kol :) přeci jen nám prší občas a včera jsem to projel jednou a nešlo mě poznat :))

ViN 13.09.2013, 13:37

Wapka na mytí kol je zajištěná. Vše bude upřesněno na rozpravě před závodem.

Jana Hrbatová 14.09.2013, 08:08

PROSÍM POZOR, UVAŽUJE SE O ZRUŠENÍ DĚTSKÉHO ZÁVODU Z DŮVODU NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ A NESJÍZDNOSTI TRATI. KONEČNÉ ROZHODTÍ PADNE V 9:00 SLEDUJTE PROSÍM STRÁNKY CYKLOMANA A POKUD MŮŽETE INFORMUJTE SE NAVZÁJEM… DĚKUJI

Jana Hrbatová 14.09.2013, 08:38

DĚTSKÝ ZÁVOD DEFINITIVNĚ ZRUŠEN – BUDOU UPRAVENY I PODMÍNKY LOSOVÁNÍ KOLA PŘI ZÁVĚREČNÉM VYHODNOCENÍ CYKLOMÁNKA.

Bart 14.09.2013, 08:50

a s hlavním závodem to vypadá jak?ten se pojede?

Tomáš Sedláček 14.09.2013, 08:52

Jménem organizačního výboru Cyklomana se omlouváme všem závodníkům, závod Powerbikeman se z důvodu velmi nepříznivého počasí ruší. Od večera prší a závod by byl velmi nebezpečný.

Pokud vyjde počasí, bude řešen v náhradním termínu pravděpodobně v sobotu 21. září nebo v neděli 22. září.

Bart 14.09.2013, 09:06

Tak na válce a trenažery ať nevypadnem z tempa :D … dneska budeme závodit pasivně a fandit českým reprezentantům v MTB na finále SP v Norsku..
http://live.redbull.tv/…country-men/

Petr Suchánek 14.09.2013, 10:17

Je škoda, že je zrušeno, ale hodně fouká a to by bylo fakt nebezpečné.
Díky za nový termín neděle 22.9., který máte vyvěšený na oficiálním webu závodu, protože 21.9. je závod poháru ČMV 2013 v Sedlištích u Jimramova.
Takže zvládneme oboje :-)

Jana 14.09.2013, 10:20

Čau,
hůř to s tím počasím asi dopadnout nemohlo :-(
Teď bude velký problém s náhradním termínem. Jestli to klapne příští týden v sobotu nebo neděli, je to v pohodě. Teď jde o to, aby závod nebyl poslední víkend v měsíci. Spousta z nás má zaplacené závody na Oderské Mlýnici a cyklomana vynechat nechceme ať už kvůli odjetí sedmi závodů nebo kvůli celkovému umístění. Vím, že počasí si nenaplánujeme.
Doufejme, že to vyjde :-?

ViN 14.09.2013, 13:31

Nic nezoufejte, opravdu bylo lepší to dneska zrušit.Hned jsme vyjednali náhradní termín na neděli 22.9. o nic nikdo nepřijde. Počasí by už mělo být lepší. Jinak vše zůstává. V případě opět špatného počasí je v plánu i drobná úprava trati, aby bylo vše bezpečné. Budeme se těšit a za týden Zdar!

Martin 17.09.2013, 08:38

Chci se zeptat, zda-li se v neděli pojede za jakéhokoliv počasí?
( nejsme z papíru a adrenalin musí byt, že? ) 8-O

Martin Němčík 17.09.2013, 16:15

Jede se v neděli i kdyby trakače padaly

Jana 18.09.2013, 09:28

Pojede se v neděli i cyklománek?

Martin Němčík 20.09.2013, 09:53

Pokud si někdo všimne že někde na trati chybí někde značení tak mě prosím ibformujte-608861453, aby se to dalo hned opravit.
Dík Němčík

Vašek Dopita 23.09.2013, 09:18

Dobrý den
Včera jsem zapoměl odevzdat číslo. 102
Kam nebo komu bych ho mohl dát???
:-)

Eva Š. 23.09.2013, 09:49

Vašku, číslo odevzdej rozhodčím na příštích závodech :-)

Vašek Dopita 23.09.2013, 10:03

OK,děkuju

ViN 26.09.2013, 13:32

A tady je pár foteček ze závodu od Matouška:

fotky na cykloman.rajče.cz




Napsat nový příspěvek

Jméno: *

E-mail:

Text příspěvku: *
* - povinný údaj
Pozn.: Pokud budete přihlášeni ke svému účtu a napíšete příspěvek, budete mít možnost si jej později opravit.