Powerbikeman (babí léto)
| Aktuální info | Závod v termínu 14.9. z bezpečnostních důvodů zrušen. Nový termín závodu je neděle 22. září. |
|---|---|
| Propozice akce | 8. závod seriálu CYKLOMAN - 2013 - oficiální stránky závodu |
| Druh akce | crosscountry závod |
| Patron závodu | Cyklonemcik.cz, web |
| Datum a místo akce | 22.9.2013, Moravská Třebová |
| Prezentace | Restaurace U Štiky, v neděli od 10:00 - 11:00 hod. Poté se hromadně přesuneme v 11.30 na místo startu k lesu, cestě k Peklu |
| Startovné | junioři a juniorky 50 Kč ostatní 150 Kč na trati 1x + cíl, iontové nápoje NUTREND |
| Start | bude u lesu, cesta k Peklu ve 12:00 hod. |
| Cíl | bude U Písku, ale slavnostní vyhlášení proběhne U Štiky v 17:00 |
| Kategorie |
Masters (M1) - muži do 40 let (rok narození 1993 až 1974)
Oldies (M2) - muži nad 40 let (rok narození 1973 až 1964) Rakváči (M3) - muži nad 50 let (rok narození 1963 až 1954) Urnáči (M4) - muži nad 60 let (rok narození 1953 a starší) Ženy (Z1) - ženy do 40 let (rok narození 1993 až 1974) Dámy (Z2) - ženy nad 40 let (rok narození 1973 až 1964) Rakvičky (Z3) - ženy nad 50 let (rok narození 1963 a starší) Junioři (J) - muži do 20 let (rok narození 1994 a mladší) Juniorky (ŽJ) - ženy do 20 let (rok narození 1994 a mladší) Soutěž 3 členných družstev Kategorie nad 100 kg čisté váhy |
| Trasa | Trať vede převážně lesem a po zpevněných cestách. Převýšení trati je 1200 m. Startuje u sálu Na Písku, po 100 metrech u vojenské školy Žižkárna vjede do lesa směrem na Peklo, po několika stech metrech lesem odbočí doprava a vyjede na rozhlednu Pastýřka. Odtud se asi na 400 metrů napojí na červenou turistickou značku a pokračuje se k Památnému buku. Těsně před bukem se odbočí ostře doprava, stoupá přes hřeben a klesá k ukazateli červeného turistického značení. Odtud vede po červené až kolem místa značeného jako Slídový vrch. Od něj po pár stech metrech uhne z červené doleva a vede po spodní vrstevnici, z ní odbočí doprava tak, aby se projelo Ludvíkovem. Hned za Ludvíkovem zatočí doleva na polní cestu a cca po 300 metrech odbočí doprava do prudkého kopce (pro znalé pod jménem Střecha) vedoucího lesem, zhruba po 500 m vyjede z lesa, odbočí doleva a vede po louce 300 m a pak sjede na kraj Malíkova, kde prudce odbočí doleva a vede na Srnčí. Od Srnčí sjíždí po asfaltce, ale ještě před tím, než by se dojelo na hlavní silnici na Hamperku, odbočí doleva na louku a sjíždí po ní kolem hvězdárny k Žižkárně. Od Žižkárny se jede opět do lesa a projede se stejné druhé kolo. Po dojetí druhého kola k Žižkárně se opět odbočí do lesa, jakoby do třetího kola, ale na louce před Pastýřkou se pokračuje ke sjezdovce a kolem ní se sjede na silnici, po které se pokračuje 500 metrů do cíle Na Písku. Druhý okruh je nepovinný, je možné jej vynechat a lze přes sjezdovku jet rovnou do cíle. Kdo ale pojede jenom jeden okruh, bude podle času zařazen za nejpomalejšího s ujetými dvěma okruhy. Podrobný popis trati a mapa |
| Vložená soutěž | podrobnosti na oficiálních stránkách závodu |
| Občerstvení | na trati 1x + cíl, iontové nápoje NUTREND |
| Předpis | Závod se koná za plného silničního provozu podle pravidel cyklistiky ČSC a ustanovení tohoto rozpisu. Každý účastník se závodu účastní na vlastní nebezpečí, pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené. Pořadatel si vyhrazuje právo nutných technických změn oproti rozpisu závodu z důvodů nepředvídatelných okolností. |
| Poznámka | bez cyklistické přilby nebude závodník připuštěn na start, celý závod absolvuje na vlastní nebezpečí občerstvení a vyhlášení výsledků bude U Štiky vyhlášení výsledků v cca 17.00 hodin |
| Cyklománek |
Místo prezentace, startu a cíle: parkoviště u Žižkárny Prezentace: v 10:00 – 10:30 Start: podle kategorií od 10:45 hod Trasa: Start je u parkoviště Žižkárny, začátek cesty do pekla. Pojede se po první most na druhou stranu potoka, kde bude vyznačena trať po louce zpět ke startu a počet kol bude stanoven při rozpravě. |
Související odkazy
- Babí léto, crosscountry - výsledky v roce 2005
- Babí léto, crosscountry v roce 2005
- Babí léto, crosscountry - výsledky v roce 2004
- Babí léto, crosscountry v roce 2004
- BABÍ LÉTO 2003 - CROSSCOUNTRY - výsledky v roce 2003
- BABÍ LÉTO 2003 - CROSSCOUNTRY
- Výsledky babího léta v roce 2001
- Výsledky babího léta v roce 2001
Komentáře
Jen se chci zeptat,kdy už bude trasa značená?
Díky
Ahoj všichni.
včera jsem byla trasu projet (pokud je stejná jako loni). A právě když
jsem si říkala, že je všechno parádně průjezdný, tak jsem na lesní
cestě na Srnčí narazila spoustu pokácených stromů. Nedalo se to ani
obejít, podlézt nebo přelézt. Snad se to do té doby zlikviduje. Já jsem to
otočila a brala to po vyjeté cestě po louce a lesem, pro mě teda na
kašpara. Jednou jsme to jeli s bt a dostanete se na horizont (výjezd na
maratonu). Pokud se na trasu vydáte, tak opatrně.
Čau.
Dětský cyklománek „Babí léto“ se jede kdy a v kolik hodin?
Díky za informaci
Tak po týdnu jsou stromy na stejném místě a zatím to nevypadá, že by se měly odklízet. Od minula jsou vrstevnice víc rozbahněný a bude asi hůř.
Zdar
Stromy se budou řešit až před závodem, teď máte alespoň všichni
i nějaké běžecké vložky pro zvýšení kondice.Jinak veškeré zázemí
i přihlášky a vyhlášení bude u Štiky.Každý kdo chce pomoci se
závodem je vítán-bude potřeba na trati tak kolem 10ti lidí-tak předem
dík-608861453.
Ahoj, v neděli byly vrstevnice suché a stromy na cestě nejsou (zbyl jenom jeden kmen).
Stromy jsem odklidil růčo-fůčo silou medvědí, doufám že už další nepadnou
Cyklománek bude probíhat stejně jako v loni… prezentace u vojenské školy, cesta do Pekla od 10:00 – 10:30 start podle kategorií 10:45 těším se na vás v sobotu :)
Co nedal medvěd, zvládli čtyři mravenečci a odstranili poslední stromy
z cesty jako třísky. Nic už nám tedy nebrání letět jako Leošek na
Vueltě. Ahoj v sobotu na Angliru ![]()
Trať na Babí léto je již z větší části označená a můžete
trénovat. Připomínky ke značení můžete psát sem nebo na martincyklo@tiscali.cz.
Trať je převážně suchá a tvrdá, stromy jsou mimo trať, pouze v jednom
místě se podjíždí kmeny přes cestu, do 180cm je to s ohnutím hlavy,
zbytek se ohne celý…
A ještě jednou díky všem co mi pomáhali se značením trati na
Babí léto.
Trať pěkná, ale možná by to chtělo zajistit mytí kol :) přeci jen nám prší občas a včera jsem to projel jednou a nešlo mě poznat :))
Wapka na mytí kol je zajištěná. Vše bude upřesněno na rozpravě před závodem.
PROSÍM POZOR, UVAŽUJE SE O ZRUŠENÍ DĚTSKÉHO ZÁVODU Z DŮVODU NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ A NESJÍZDNOSTI TRATI. KONEČNÉ ROZHODTÍ PADNE V 9:00 SLEDUJTE PROSÍM STRÁNKY CYKLOMANA A POKUD MŮŽETE INFORMUJTE SE NAVZÁJEM… DĚKUJI
DĚTSKÝ ZÁVOD DEFINITIVNĚ ZRUŠEN – BUDOU UPRAVENY I PODMÍNKY LOSOVÁNÍ KOLA PŘI ZÁVĚREČNÉM VYHODNOCENÍ CYKLOMÁNKA.
a s hlavním závodem to vypadá jak?ten se pojede?
Jménem organizačního výboru Cyklomana se omlouváme všem závodníkům, závod Powerbikeman se z důvodu velmi nepříznivého počasí ruší. Od večera prší a závod by byl velmi nebezpečný.
Pokud vyjde počasí, bude řešen v náhradním termínu pravděpodobně v sobotu 21. září nebo v neděli 22. září.
Tak na válce a trenažery ať nevypadnem z tempa :D … dneska budeme
závodit pasivně a fandit českým reprezentantům v MTB na finále SP
v Norsku..
http://live.redbull.tv/…country-men/
Je škoda, že je zrušeno, ale hodně fouká a to by bylo fakt
nebezpečné.
Díky za nový termín neděle 22.9., který máte vyvěšený na oficiálním
webu závodu, protože 21.9. je závod poháru ČMV 2013 v Sedlištích
u Jimramova.
Takže zvládneme oboje ![]()
Čau,
hůř to s tím počasím asi dopadnout nemohlo ![]()
Teď bude velký problém s náhradním termínem. Jestli to klapne příští
týden v sobotu nebo neděli, je to v pohodě. Teď jde o to, aby závod
nebyl poslední víkend v měsíci. Spousta z nás má zaplacené závody na
Oderské Mlýnici a cyklomana vynechat nechceme ať už kvůli odjetí sedmi
závodů nebo kvůli celkovému umístění. Vím, že počasí si
nenaplánujeme.
Doufejme, že to vyjde ![]()
Nic nezoufejte, opravdu bylo lepší to dneska zrušit.Hned jsme vyjednali náhradní termín na neděli 22.9. o nic nikdo nepřijde. Počasí by už mělo být lepší. Jinak vše zůstává. V případě opět špatného počasí je v plánu i drobná úprava trati, aby bylo vše bezpečné. Budeme se těšit a za týden Zdar!
Chci se zeptat, zda-li se v neděli pojede za jakéhokoliv počasí?
( nejsme z papíru a adrenalin musí byt, že? ) ![]()
Jede se v neděli i kdyby trakače padaly
Pojede se v neděli i cyklománek?
Pokud si někdo všimne že někde na trati chybí někde značení tak mě
prosím ibformujte-608861453, aby se to dalo hned opravit.
Dík Němčík
Dobrý den
Včera jsem zapoměl odevzdat číslo. 102
Kam nebo komu bych ho mohl dát???
![]()
Vašku, číslo odevzdej rozhodčím na příštích závodech ![]()
OK,děkuju